Klasické žárovky - rozšířený zdroj světla - jsou postupně vytlačovány úspornějšími světelnými zdroji. I přesto jsou stále oblíbené, hlavně pro teplou nažloutlou barvu vydávaného světla.

Ovšem nákupem úsporného světelného zdroje šetříme kromě energie i životní prostředí. Běžná 25W žárovka totiž ročně vyprodukuje přes 10 kg CO2, zatímco LED žárovka pouze 1,26 kg.LED žárovky v tradičním i moderním stylu poskytují měkké teplé světlo a úspory energie ve výši až 84 % a extra dlouhou životnost až 40 000 hodin, tedy cca 40 let.

A to nebereme v úvahu emise vzniklé výrobou žárovek, které musíme během 25 let obměňovat. Úsporné a LED žárovky navíc můžeme na rozdíl od těch standardních recyklovat. Jaké jsou vlastnosti jednotlivých druhů žárovek?

Top produktem je nový LED zdroj odpovídající výkonu 40W žárovky, přináší klasický tvar, čiré provedení a jasné teplé světlo tradičních žárovek, je stmívatelný. Poskytuje světelný tok 470 lumenů (ekvivalent 40 W) při spotřebě pouhých 6 W.

Jsou sice levné, ale díky nesrovnatelně vyšším provozním nákladům se jejich výhodnost rapidně snižuje.

Spotřebují o 2590 % více elektrické energie než úsporné světelné zdroje, přitom 95 % přijaté energie přemění na teplo a jen 5 % na světlo. Mají velmi nízkou životnost a nelze je stmívat.

Nostalgic Clear LDAHV4L27CGP (359 Kč) je první LED žárovka na trhu, která dokáže svým designem a vzhledem plně nahradit klasickou žárovku.

Uspoří zhruba 25 % elektrické energie, má životnost přibližně 2000 hodin, tedy dvojnásobnou ve srovnání se standardními žárovkami. Může pracovat i při vyšších teplotách a přitom vydávat intenzivnější jas, než je běžné u klasických zářivek.

Sortiment Elko Lighting kopíruje nejnovější trendy v oblasti osvětlení. Produkty se soustředí nejen na stylový design a funkčnost, ale také na zásadní úspory elektrické energie.

Vyrábí se z křemičitého skla, které můžeme poškodit dotekem ruky (typy GU10 a A55 lze čistit technickým lihem). Disponuje závity E14, E27, GU10, GU5.3, R7s a G9, lze ji stmívat.

Sparsam úsporná žárovka E27, lineární (99 Kč) s desetkrát delší životností než u běžné žárovky.

Ušetří až o 80 % více energie než žárovky Eco Halo, jejich životnost se pohybuje mezi 8 až 15 tisíci hodinami.

Mají různé tvary - od trubicového přes spirálovitý až po klasický zaoblený. Lze je použít jako přímou náhradu standardní žárovky se závitem E14 a E27, dají se stmívat.

Nové LED žárovky RF-RGB-LED-550 (1308 Kč) se jednoduše zapojí do systému iNELS RF Control a vytvoří tak kompaktní celek, který lze pohodlně ovládat pouze jedním ovladačem.

Nabízejí tři barvy světla: teplé bílé (označení na obale 827), studené bílé (označení na obale 840), studené denní světlo (označení na obale 865).

Uspoří až 93 % elektrické energie oproti standardním žárovkám. Jejich životnost je až 25 000 hodin při dodržení požadovaných provozních parametrů, jako je např. chlazení čipu.

Úsporná bodová LED žárovka LDR12V4L27WG5EP (379 Kč) je ideální náhradou za původní halogenové zdroje, se 100% světelným výkonem ihned po zapnutí, vydává měkké teplé světlo.

Ledare, žárovka LED, E14 reflektorová R5 (149 Kč). Osvětlení spotřebuje až o 85 % méně energie a vydrží 20krát déle než klasická žárovka.

Nízká spotřeba elektrické energie je dána jejich efektivní přeměnou na světlo. Provozní teplota LED žárovek nepřekročí hodnotu 70 °C, také okamžitý start umožňuje plný výkon zdroje.

Nabízejí více tvarů - kapku, svíčku, standardní zaoblený tvar či spot a závity E14, E27, GU10, GU5.3, G4. Lze regulovat jejich výkon a využívat tak spektrum barevné škály.

LED svítidlo Tempio (949 Kč) má dlouhou životnost, úsporný provoz, vyšší účinnost, rychle se rozsvítí, je odolnější proti nárazům a otřesům než klasické žárovky.

Malé rozměry nacházejí uplatnění v designových konstrukcích, jsou odolné vůči vnějším vlivům. Jejich bezpečný provoz zajištuje napájení ze zdrojů s nízkým napětím, snadno se recyklují. Vyrábějí se v provedeních odpovídajících tvarem i svítivostí klasickým žárovkám.

Svítidlo LED downlight DL-86-500-4K (532 Kč) je určeno pro montáž do podhledových stropů nebo přímo na strop.

Velikost místnosti - velká místnost potřebuje ke kvalitnímu osvícení více lumenů než malá místnost.

Typ svítidla - u starších stropních svítidel (lustrů), která mají skleněné "poháry" přes žárovku, je problém umístit delší žárovku.

Využití žárovek pro aktivní osvětlení prostoru, osvětlení určité plochy (jídelní stůl, kuchyňská linka), orientační osvětlení (na zahradě, dětský pokoj). Roli hraje i příkon a počet lumenů. Pro dlouhodobé osvětlení (venkovní světlo nebo dětský pokoj) je ekonomicky vhodná LED žárovka.

Barva stěn v místnosti - čím je pokoj tmavší, tím více lumenů bude potřeba, aby osvícení dosáhlo potřebné kvality.

Loučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem pokračuje i v sobotu, na kdy vláda vyhlásila státní smutek. V chrámu sv. Víta na Pražském hradě se uskutečnila zádušní mše, kterou sloužil kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka. Akce byla jen pro vybrané hosty, veřejnost mohla sledovat přenos...Celý článek

4 Port Usb Table Lamp

Po zádušní mši v katedrále sv. Víta, která začne v 11 hodin a je pouze pro pozvané, se během soboty odehraje i definitivně...

Zhruba 49 tisíc lidí se přišlo v pátek v Praze rozloučit se zpěvákem Karlem Gottem do Velkého sálu na Žofíně. Časosběrné video...

Pražská policie v sobotu zveřejnila video z pátečního zásahu proti anglickým fotbalovým chuligánům v centru metropole. Angličané...

Led Lamp, Led Light, Led Desk Lamp, Led Table Lamp - Do Do Lighting,https://www.dodolighting.com/